Fyzioterapia

V našom Artrocentre sa snažíme o skorú pooperačnú fyzioterapiu. To znamená, ak to operatér a stav pacienta dovolí, s cvičením sa začína prakticky ihneď.
Okrem pooperačných cvičení sa venujeme aj cvičeniu bolestivej chrbtice spojenej so zlým držaním postúry, nesprávnym zaťažovaním svalových skupín, bolesťami svalov, ktoré sú spôsobené sedavým spôsobom života, nesprávnym dýchaním.
Na cvičenie k nám môžu prísť aj detičky, hlavne tie, ktoré trápia ploché nôžky, nestabilná chrbtica či skolióza.
Pri práci s pacientom využívame mnoho špeciálnych metodík, manuálnu terapiu, cvičebné pomôcky, prvky elektroliečby a fototerapie.
Fyzioterapia prebieha v priestoroch Artrocentra v miestosti pre fyzioterapiu. Samotné terapeutické cvičenia prebiehajú individuálne. To znamená, že pacient je na cvičení sám a terapia prebieha pod stálym dohľadom fyzioterapeuta.


Výkony nie sú hradené zdravotnou poisťovňou.

Ponúkame:

  • komplexné cvičenia po operáciách ramenného a kolenného kĺbu
  • cvičenie SM-systém
  • dynamická neuromuskulárna stabilizácia
  • Pilates
  • kineziotaping
  • masáže

Pooperačná fyzioterpia

Skorý návrat do bežnej záťaže po operáciách pohybového aparátu závisí od správnej, rýchlej a aktívnej fyzioterapie.
Základom individuálnej fyzioterapie je špičkový fyzioterapeut, ktorý sa naplno a cielene venuje konkrétnemu pacientovi. Využíva pri tom techniku rehabilitácie, aká je po danej konkrétnej operácii najlepšia. Dĺžka a intenzita starostlivosti je určená len ťažkosťami pacienta a jeho potrebami.
Naším šťastím je, že takého vynikajúceho fyzioterapeuta v osobe našej Janky nesporne máme.
Po väčšine operáciá dochádza ku zhojeniu rany a upokojeniu operovaného kĺbu do cca 4–6 týždňov. Aj počas tohto obdobia je cvičenie veľmi dôležité. Len vďaka fyzioterapii sa môže správne vykonaná operácia pozitívne prejaviť a priniesť ústup ťažkostí.
Po rokoch skúsenosti a po tisíckach operácií môžem s pokojným svedomím prehlásiť, že kvalita a rýchlosť návratu do bežného života po ortopedickej operácii je závislá od správnej individuálnej fyzioterapie.

Chronická bolesť

Chronická bolesť ramena a kolena je často spôsobená mechanickým poškodením jednotlivých časti kĺbu. Nasleduje operácia a pooperačná fyzioterapia.
Druhou skupinou sú pacienti s dlhodobou bolesťou z dôvodu funkčného poškodenia kĺbu. Pri týchto ťažkostiach nie je žiadna časť kĺbu mechanicky poškodená. Jednotlivé časti kĺbu však navzájom zle spolupracujú. Ide o stuhnuté a nefunkčné svaly, skrátene a podráždené šľachy, vzájomná poloha kostí v danom kĺbe je nesprávna.
Pokiaľ chceme tieto ťažkosti vyriešiť, znova sa k slovu dostáva kvalitná fyzioterapia. V týchto prípadoch lieky, obstreky a infúzie len stĺmia a prekryjú ťažkosti.
Pokiaľ vás trápia bolesti ramena a kolena, potrebujete špecializovanú fyzioterapiu buď ako konzervatívny postup pri funkčnej bolesti kĺbu, alebo ako pooperačné cvičenie za účelom skorého návratu do plnej záťaže.
Pokiaľ chcete vyriešiť vaše ťažkosti, ste na správnom mieste.

Výkony nie sú hradené zdravotnou poisťovňou.